İçeriğe geç

Şanlıurfa Kütahya Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Kütahya arası kaç km? Şanlıurfa Kütahya arası kaç saat? Şanlıurfa Kütahya yol tarifi? Şanlıurfa Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Kütahya Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1024 km’dir. Şanlıurfa Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 810 km’dir.

Şanlıurfa Kütahya Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kütahya Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Kütahya arası kaç saat; Şanlıurfa Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1024 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 810 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Şanlıurfa Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1024 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 57 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 82 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.