İçeriğe geç

Samsun Kütahya Arası Kaç KM

Samsun Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Kütahya arası kaç km? Samsun Kütahya arası kaç saat? Samsun Kütahya yol tarifi? Samsun Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Samsun Kütahya Arası Kaç KM

Samsun Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 733 km’dir. Samsun Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 577 km’dir.

Samsun Kütahya Arası Kaç KM

Samsun Kütahya Arası Kaç Saat

Samsun Kütahya arası kaç saat; Samsun Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 733 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Samsun Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 577 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 16 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 16 dakika

Samsun Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 733 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.