İçeriğe geç

Sakarya Kütahya Arası Kaç KM

Sakarya Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Kütahya arası kaç km? Sakarya Kütahya arası kaç saat? Sakarya Kütahya yol tarifi? Sakarya Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Kütahya Arası Kaç KM

Sakarya Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 210 km’dir. Sakarya Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 155 km’dir.

Sakarya Kütahya Arası Kaç KM

Sakarya Kütahya Arası Kaç Saat

Sakarya Kütahya arası kaç saat; Sakarya Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 210 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 155 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Sakarya Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 210 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 17 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.