İçeriğe geç

Kütahya Rize Arası Kaç KM

Kütahya Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Kütahya ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kütahya Rize arası kaç km? Kütahya Rize arası kaç saat? Kütahya Rize yol tarifi? Kütahya Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kütahya ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Kütahya Rize Arası Kaç KM

Kütahya Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1281 km’dir. Kütahya Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 984 km’dir.

Kütahya Rize Arası Kaç KM

Kütahya Rize Arası Kaç Saat

Kütahya Rize arası kaç saat; Kütahya Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1281 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Kütahya Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Kütahya Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 984 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Kütahya Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kütahya Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1281 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 71 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 103 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kütahya Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kütahya Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.