İçeriğe geç

Kütahya Nevşehir Arası Kaç KM

Kütahya Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Kütahya ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kütahya Nevşehir arası kaç km? Kütahya Nevşehir arası kaç saat? Kütahya Nevşehir yol tarifi? Kütahya Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kütahya ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Kütahya Nevşehir Arası Kaç KM

Kütahya Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 530 km’dir. Kütahya Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 419 km’dir.

Kütahya Nevşehir Arası Kaç KM

Kütahya Nevşehir Arası Kaç Saat

Kütahya Nevşehir arası kaç saat; Kütahya Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 530 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Kütahya Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Kütahya Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 419 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Kütahya Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kütahya Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 530 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 43 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kütahya Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kütahya Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.