İçeriğe geç

Mersin Kütahya Arası Kaç KM

Mersin Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Kütahya arası kaç km? Mersin Kütahya arası kaç saat? Mersin Kütahya yol tarifi? Mersin Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Mersin Kütahya Arası Kaç KM

Mersin Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 677 km’dir. Mersin Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 501 km’dir.

Mersin Kütahya Arası Kaç KM

Mersin Kütahya Arası Kaç Saat

Mersin Kütahya arası kaç saat; Mersin Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 677 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Mersin Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 501 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Mersin Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 677 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.