İçeriğe geç

Kütahya Merkez Yol Tarifi

Kütahya Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Kütahya Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kütahya Merkez’e nasıl gidilir? Kütahya Merkez yol tarifi? Kütahya Merkez yol haritası? Kütahya Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kütahya Merkez İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Kütahya’nın ilçesi olan Kütahya Merkez, Kütahya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kütahya Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.470 km2’dir. Kütahya Merkez ilçesinin rakımı ise 958 m olarak hesaplanmıştır. Kütahya Merkez ilçesinin Kuzeyinde Bilecik, doğusunda Eskişehir, batısında Tavşanlı ve Aslanapa, Güneyinde ise Altıntaş ve Afyonkarahisar ilçeleri bulunmaktadır. Kütahya Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kütahya Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kütahya Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 272.367 nüfusa sahiptir.

Kütahya Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kütahya Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kütahya Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kütahya Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kütahya Merkez’e Nasıl Gidilir? Kütahya Merkez Yol Tarifi

Kütahya Merkez’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kütahya Merkez’e gelebilirsiniz. Kütahya Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 331 km, Ankara’ya yaklaşık 315 km, İzmir’den ise yaklaşık 341 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kütahya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kütahya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kütahya Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.