İçeriğe geç

Mardin Kütahya Arası Kaç KM

Mardin Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Kütahya arası kaç km? Mardin Kütahya arası kaç saat? Mardin Kütahya yol tarifi? Mardin Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Mardin Kütahya Arası Kaç KM

Mardin Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1209 km’dir. Mardin Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 967 km’dir.

Mardin Kütahya Arası Kaç KM

Mardin Kütahya Arası Kaç Saat

Mardin Kütahya arası kaç saat; Mardin Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1209 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 967 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Mardin Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1209 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 67 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 97 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.