İçeriğe geç

Malatya Kütahya Arası Kaç KM

Malatya Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Kütahya arası kaç km? Malatya Kütahya arası kaç saat? Malatya Kütahya yol tarifi? Malatya Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Malatya Kütahya Arası Kaç KM

Malatya Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 947 km’dir. Malatya Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 733 km’dir.

Malatya Kütahya Arası Kaç KM

Malatya Kütahya Arası Kaç Saat

Malatya Kütahya arası kaç saat; Malatya Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 947 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 733 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Malatya Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 947 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 76 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.