İçeriğe geç

Iğdır Kütahya Arası Kaç KM

Iğdır Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Iğdır ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Iğdır Kütahya arası kaç km? Iğdır Kütahya arası kaç saat? Iğdır Kütahya yol tarifi? Iğdır Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Iğdır ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Iğdır Kütahya Arası Kaç KM

Iğdır Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1483 km’dir. Iğdır Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1205 km’dir.

Iğdır Kütahya Arası Kaç KM

Iğdır Kütahya Arası Kaç Saat

Iğdır Kütahya arası kaç saat; Iğdır Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1483 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1205 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 10 dakika

Iğdır Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Iğdır Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1483 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 82 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 119 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Iğdır Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Iğdır Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.