İçeriğe geç

Hatay Kütahya Arası Kaç KM

Hatay Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Kütahya arası kaç km? Hatay Kütahya arası kaç saat? Hatay Kütahya yol tarifi? Hatay Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Hatay Kütahya Arası Kaç KM

Hatay Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 841 km’dir. Hatay Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 653 km’dir.

Hatay Kütahya Arası Kaç KM

Hatay Kütahya Arası Kaç Saat

Hatay Kütahya arası kaç saat; Hatay Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 841 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Hatay Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 653 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 22 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 22 dakika

Hatay Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 841 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.