İçeriğe geç

Gaziantep Kütahya Arası Kaç KM

Gaziantep Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Kütahya arası kaç km? Gaziantep Kütahya arası kaç saat? Gaziantep Kütahya yol tarifi? Gaziantep Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Kütahya Arası Kaç KM

Gaziantep Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 882 km’dir. Gaziantep Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 698 km’dir.

Gaziantep Kütahya Arası Kaç KM

Gaziantep Kütahya Arası Kaç Saat

Gaziantep Kütahya arası kaç saat; Gaziantep Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 882 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Gaziantep Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Gaziantep Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 698 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Gaziantep Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 882 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.