İçeriğe geç

Eskişehir Kütahya Arası Kaç KM

Eskişehir Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Kütahya arası kaç km? Eskişehir Kütahya arası kaç saat? Eskişehir Kütahya yol tarifi? Eskişehir Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Kütahya Arası Kaç KM

Eskişehir Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 79 km’dir. Eskişehir Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 61 km’dir.

Eskişehir Kütahya Arası Kaç KM

Eskişehir Kütahya Arası Kaç Saat

Eskişehir Kütahya arası kaç saat; Eskişehir Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 79 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Eskişehir Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Eskişehir Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 61 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Uçak ile;

35 dakika

Eskişehir Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 79 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 7 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.