İçeriğe geç

Erzurum Kütahya Arası Kaç KM

Erzurum Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Kütahya arası kaç km? Erzurum Kütahya arası kaç saat? Erzurum Kütahya yol tarifi? Erzurum Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Kütahya Arası Kaç KM

Erzurum Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1200 km’dir. Erzurum Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 968 km’dir.

Erzurum Kütahya Arası Kaç KM

Erzurum Kütahya Arası Kaç Saat

Erzurum Kütahya arası kaç saat; Erzurum Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1200 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 968 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Erzurum Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1200 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 67 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 97 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.