Elazığ Kütahya Arası Kaç KM

Elazığ Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Kütahya arası kaç km? Elazığ Kütahya arası kaç saat? Elazığ Kütahya yol tarifi? Elazığ Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Kütahya Arası Kaç KM

Elazığ Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1047 km’dir. Elazığ Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 803 km’dir.

Elazığ Kütahya Arası Kaç KM

Elazığ Kütahya Arası Kaç Saat

Elazığ Kütahya arası kaç saat; Elazığ Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1047 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Elazığ Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Elazığ Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 803 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Elazığ Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1047 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 58 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 84 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.