Diyarbakır Kütahya Arası Kaç KM

Diyarbakır Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Kütahya arası kaç km? Diyarbakır Kütahya arası kaç saat? Diyarbakır Kütahya yol tarifi? Diyarbakır Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Kütahya Arası Kaç KM

Diyarbakır Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1184 km’dir. Diyarbakır Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 904 km’dir.

Diyarbakır Kütahya Arası Kaç KM

Diyarbakır Kütahya Arası Kaç Saat

Diyarbakır Kütahya arası kaç saat; Diyarbakır Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1184 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 904 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 42 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 42 dakika

Diyarbakır Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1184 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 66 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 95 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.