İçeriğe geç

Denizli Kütahya Arası Kaç KM

Denizli Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Kütahya arası kaç km? Denizli Kütahya arası kaç saat? Denizli Kütahya yol tarifi? Denizli Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Denizli Kütahya Arası Kaç KM

Denizli Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 292 km’dir. Denizli Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 211 km’dir.

Denizli Kütahya Arası Kaç KM

Denizli Kütahya Arası Kaç Saat

Denizli Kütahya arası kaç saat; Denizli Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 292 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 211 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

46 dakika

Denizli Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 292 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.