İçeriğe geç

Burdur Kütahya Arası Kaç KM

Burdur Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Kütahya arası kaç km? Burdur Kütahya arası kaç saat? Burdur Kütahya yol tarifi? Burdur Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Burdur Kütahya Arası Kaç KM

Burdur Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 243 km’dir. Burdur Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 192 km’dir.

Burdur Kütahya Arası Kaç Saat

Burdur Kütahya arası kaç saat; Burdur Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 243 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 192 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Burdur Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 243 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 20 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.