İçeriğe geç

Bitlis Kütahya Arası Kaç KM

Bitlis Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Kütahya arası kaç km? Bitlis Kütahya arası kaç saat? Bitlis Kütahya yol tarifi? Bitlis Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Kütahya Arası Kaç KM

Bitlis Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1385 km’dir. Bitlis Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1056 km’dir.

Bitlis Kütahya Arası Kaç Saat

Bitlis Kütahya arası kaç saat; Bitlis Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1385 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1056 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Bitlis Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1385 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 77 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 111 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.