Kuşadası Posta Kodu

Kuşadası Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kuşadası Posta Kodu Sorgulama

Kuşadası’nda yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kuşadası ilçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Aydın’ın ilçesi olan Kuşadası, Aydın’ın yerleşim yerlerinden biridir. Kuşadası İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 265 km2’dir. Rakımı ise 6 m olarak hesaplanmıştır. Kuşadası ilinin Kuzeyinde Kuşadası, doğusunda ise Germencik, Güneyinde ise Söke ilçeleri bulunmaktadır. Kuşadası ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kuşadası İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kuşadası ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 121.493 nüfusa sahiptir.

Kuşadası Posta Kodu
Kuşadası Posta Kodu