İçeriğe geç

Kurucaşile Yol Tarifi

Bartın Kurucaşile yol tarifi; yazımızda öncelikle Kurucaşile şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kurucaşile’ye nasıl gidilir? Kurucaşile yol tarifi? Kurucaşile yol haritası? Kurucaşile İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kurucaşile İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın’ın ilçesi olan Kurucaşile, Bartın’ın yerleşim yerlerinden biridir. Kurucaşile İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 159 km2’dir. Kurucaşile ilçesinin rakımı ise 200 m olarak hesaplanmıştır. Kurucaşile İlçesinin, Doğusunda, Kastamonu Batısında, Amasra Güneyinde, Bartın Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Kurucaşile ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kurucaşile İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kurucaşile ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6,874 nüfusa sahiptir.

Kurucaşile İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kurucaşile Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kurucaşile’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kurucaşile Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kurucaşile’ye yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Kurucaşile’ye Nasıl Gidilir? Kurucaşile Yol Tarifi

Kurucaşile’ye kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kurucaşile’ye gelebilirsiniz. Kurucaşile karayolu ile Bartın şehir merkezine 54 km, İstanbul’a yaklaşık 497 km, Ankara’ya yaklaşık 346 km, İzmir’den ise yaklaşık 849 km uzaklıktadır. Bartın’a havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.