Kurucaşile Posta Kodu

Kurucaşile Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kurucaşile Posta Kodu Sorgulama

Kurucaşile’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kurucaşile ilçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın’ın ilçesi olan Kurucaşile, Bartın’ın yerleşim yerlerinden biridir. Kurucaşile ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz altmış beşinci en büyük ilçesidir. Kurucaşile İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 159 km2’dir. Rakımı ise 200 m olarak hesaplanmıştır. Kurucaşile İlçesinin, Doğusunda, Kastamonu Batısında, Amasra Güneyinde, Bartın Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Kurucaşile ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmakta ve yatırım için uygun alanlar yer almaktadır. Kurucaşile İlçesinin turizm sektöründe katkı sağlayacak noktaları da bulunmaktadır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kurucaşile ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 6.475 nüfusa sahiptir.

Kurucaşile Posta Kodu
Kurucaşile Posta Kodu