İçeriğe geç

Kurtalan Yol Tarifi

Siirt Kurtalan yol tarifi; yazımızda öncelikle Kurtalan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kurtalan’a nasıl gidilir? Kurtalan yol tarifi? Kurtalan yol haritası? Kurtalan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kurtalan İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt’in ilçesi olan Kurtalan, Siirt’in yerleşim yerlerinden biridir. Kurtalan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 811 km2’dir. Kurtalan ilçesinin rakımı ise 715 m olarak hesaplanmıştır. Kurtalan ilçesinin Kuzeyinde Baykan, doğusunda Siirt Merkez ve Eruh, batısında ve Güneyinde ise Batman ilçeleri bulunmaktadır. Kurtalan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kurtalan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kurtalan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 60.180 nüfusa sahiptir.

Kurtalan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kurtalan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kurtalan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kurtalan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kurtalan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kurtalan’a Nasıl Gidilir? Kurtalan Yol Tarifi

Kurtalan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kurtalan’a gelebilirsiniz. Kurtalan karayolu ile Siirt şehir merkezine 40.1 km, İstanbul’a yaklaşık 1.586 km, Ankara’ya yaklaşık 1.151 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.559 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Siirt Şehir Merkezinde yer alan Siirt Havalimanı’na gidebilirsiniz. Siirt Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kurtalan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Siirt’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Siirt demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kurtalan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.