İçeriğe geç

Kurşunlu Yol Tarifi

Çankırı Kurşunlu yol tarifi; yazımızda öncelikle Kurşunlu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kurşunlu’ya nasıl gidilir? Kurşunlu yol tarifi? Kurşunlu yol haritası? Kurşunlu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kurşunlu İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı’nın ilçesi olan Kurşunlu, Çankırı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kurşunlu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 609 km2’dir. Kurşunlu ilçesinin rakımı ise 1.137 m olarak hesaplanmıştır. Kurşunlu ilinin Kuzeyinde Bayramören, doğusunda ise Ilgaz, batısında Atkaracalar, Güneyinde ise Orta ilçeleri bulunmaktadır. Kurşunlu ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kurşunlu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kurşunlu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 16,951 nüfusa sahiptir.

Kurşunlu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kurşunlu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kurşunlu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kurşunlu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kurşunlu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kurşunlu’ya Nasıl Gidilir? Kurşunlu Yol Tarifi

Kurşunlu’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kurşunlu’ya gelebilirsiniz. Kurşunlu karayolu ile Çankırı şehir merkezine 50,7 km, İstanbul’a yaklaşık 420 km, Ankara’ya yaklaşık 155 km, İzmir’den ise yaklaşık 772 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Çankırı’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Çankırı demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kurşunlu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.