Kurşunlu Posta Kodu

Kurşunlu Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kurşunlu Posta Kodu Sorgulama

Kurşunlu’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kurşunlu ilçesi Hakkında

Kurşunlu ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz onuncu en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı’nın ilçesi olan Kurşunlu, Çankırı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kurşunlu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 609 km2’dir. Rakımı ise 1.137 m olarak hesaplanmıştır. Kurşunlu ilinin Kuzeyinde Bayramören, doğusunda ise Ilgaz, batısında Atkaracalar, Güneyinde ise Orta ilçeleri bulunmaktadır. Kurşunlu ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kurşunlu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kurşunlu ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 8.424 nüfusa sahiptir.

Kurşunlu Posta Kodu
Kurşunlu Posta Kodu