İçeriğe geç

Küre Yol Tarifi

Kastamonu Küre yol tarifi; yazımızda öncelikle Küre şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Küre’ye nasıl gidilir? Küre yol tarifi? Küre yol haritası? Küre İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Küre İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu’nun ilçesi olan Küre, Kastamonu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Küre İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 406 km2’dir. Küre ilçesinin rakımı ise 976 m olarak hesaplanmıştır. Küre ilçesinin Kuzeyinde İnebolu, doğusunda Bozkurt, batısında Azdavay, Güneyinde ise Ağlı, Seydiler ve Devrekani ilçeleri bulunmaktadır. Küre ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Küre İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Küre ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 5.774 nüfusa sahiptir.

Küre İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Küre Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Küre’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Küre Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Küre’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Küre’ye Nasıl Gidilir? Küre Yol Tarifi

Küre’ye kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Küre’ye gelebilirsiniz. Küre karayolu ile Kastamonu şehir merkezine 87.5 km, İstanbul’a yaklaşık 577 km, Ankara’ya yaklaşık 302 km, İzmir’den ise yaklaşık 930 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kastamonu Şehir Merkezinde yer alan Kastamonu Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kastamonu Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Küre ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.