İçeriğe geç

Kumru Yol Tarifi

Ordu Kumru yol tarifi; yazımızda öncelikle Kumru şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kumru’ya nasıl gidilir? Kumru yol tarifi? Kumru yol haritası? Kumru İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kumru İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu’nun ilçesi olan Kumru, Ordu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Kumru İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 296 km2’dir. Kumru ilçesinin rakımı ise 457 m olarak hesaplanmıştır. Kumru ilçesinin Kuzeyinde Ünye ve Fatsa, doğusunda ise Korgan, batısında Akkuş, Güneyinde ise Sivas ilçeleri bulunmaktadır. Kumru ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kumru İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kumru ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 29.945 nüfusa sahiptir.

Kumru İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kumru Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kumru’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kumru Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kumru’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kumru’ya Nasıl Gidilir? Kumru Yol Tarifi

Kumru’ya kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kumru’ya gelebilirsiniz. Kumru karayolu ile Ordu şehir merkezine 29 km, İstanbul’a yaklaşık 852 km, Ankara’ya yaklaşık 518 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.204 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ordu Şehir Merkezinde yer alan Ordu Giresun Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ordu Giresun Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kumru ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.