İçeriğe geç

Kumluca Yol Tarifi

Antalya Kumluca yol tarifi; yazımızda öncelikle Kumluca şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kumluca’ya nasıl gidilir? Kumluca yol tarifi? Kumluca yol haritası? Kumluca İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kumluca İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya’nın ilçesi olan Kumluca, Antalya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kumluca İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1,253 km2’dir. Kumluca ilçesinin rakımı ise 29 m olarak hesaplanmıştır. Kumluca ilinin Kuzeyinde Korkuteli, doğusunda Kemer, batısında Finike ilçeleri bulunmaktadır. Kumluca ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kumluca İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kumluca ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 68,610 nüfusa sahiptir.

Kumluca İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kumluca Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kumluca’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kumluca Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kumluca’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kumluca’ya Nasıl Gidilir? Kumluca Yol Tarifi

Kumluca’ya kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kumluca’ya gelebilirsiniz. Kumluca karayolu ile Antalya şehir merkezine 95 km, İstanbul’a yaklaşık 781 km, Ankara’ya yaklaşık 634 km, İzmir’den ise yaklaşık 494 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Antalya Şehir Merkezinde yer alan Antalya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Antalya Havaalanı’ndan özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kumluca ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Antalya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Antalya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kumluca ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.