İçeriğe geç

Kumlu Yol Tarifi

Hatay Kumlu yol tarifi; yazımızda öncelikle Kumlu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kumlu’ya nasıl gidilir? Kumlu yol tarifi? Kumlu yol haritası? Kumlu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kumlu İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay’ın ilçesi olan Kumlu, Hatay’ın yerleşim yerlerinden biridir. Kumlu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 193 km2’dir. Kumlu ilçesinin rakımı ise   91 m olarak hesaplanmıştır. Kumlu ilinin Kuzeyinde Kırıkhan, doğusunda ise Suriye, batısında Antakya, Güneyinde ise Reyhanlı ilçeleri bulunmaktadır. Kumlu ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kumlu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kumlu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 13.686 nüfusa sahiptir.

Kumlu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kumlu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kumlu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kumlu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kumlu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kumlu’ya Nasıl Gidilir? Kumlu Yol Tarifi

Kumlu’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kumlu’ya gelebilirsiniz. Kumlu karayolu ile Hatay şehir merkezine 27.5 km, İstanbul’a yaklaşık 1.115 km, Ankara’ya yaklaşık 679 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.087 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Hatay Şehir Merkezinde yer alan Hatay Havalimanı’na gidebilirsiniz. Hatay Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kumlu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Hatay’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Hatay demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kumlu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.