İçeriğe geç

Kumlu Posta Kodu

Kumlu Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kumlu Posta Kodu Sorgulama

Kumlu’ da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kumlu ilçesi Hakkında

Kumlu ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz yirmi yedinci en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay’ın ilçesi olan Kumlu, Hatay’ın yerleşim yerlerinden biridir. Kumlu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 193 km2’dir. Rakımı ise 91 m olarak hesaplanmıştır. Kumlu ilinin Kuzeyinde Kırıkhan, doğusunda ise Suriye, batısında Antakya, Güneyinde ise Reyhanlı ilçeleri bulunmaktadır. Kumlu ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kumlu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kumlu ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 13.445 nüfusa sahiptir.

Kumlu Posta Kodu
Kumlu Posta Kodu