İçeriğe geç

Kuluncak Yol Tarifi

Malatya Kuluncak yol tarifi; yazımızda öncelikle Kuluncak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kuluncak’a nasıl gidilir? Kuluncak yol tarifi? Kuluncak yol haritası? Kuluncak İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kuluncak İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya’nın ilçesi olan Kuluncak, Malatya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kuluncak İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 645 km2’dir. Kuluncak ilçesinin rakımı ise 1.276 m olarak hesaplanmıştır. Kuluncak ilçesinin Kuzeyinde ve Batısında Sivas, doğusunda Hekimhan, Güneyinde ise Darende ilçeleri bulunmaktadır. Kuluncak ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kuluncak İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kuluncak ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 7.783 nüfusa sahiptir.

Kuluncak İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kuluncak Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kuluncak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kuluncak Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kuluncak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kuluncak’a Nasıl Gidilir? Kuluncak Yol Tarifi

Kuluncak’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kuluncak’a gelebilirsiniz. Kuluncak karayolu ile Malatya şehir merkezine 125 km, İstanbul’a yaklaşık 1.012 km, Ankara’ya yaklaşık 568 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.096 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Malatya Şehir Merkezinde yer alan Malatya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Malatya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kuluncak ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Malatya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Malatya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kuluncak ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.