İçeriğe geç

Kuluncak Posta Kodu

Kuluncak Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kuluncak Posta Kodu Sorgulama

Kuluncak’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kuluncak ilçesi Hakkında

Kuluncak ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz doksan dördüncü en büyük ilçesidir. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya’nın ilçesi olan Kuluncak, Malatya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kuluncak İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 645 km2’dir. Rakımı ise 1.276 m olarak hesaplanmıştır. Kuluncak ilçesinin Kuzeyinde ve Batısında Sivas, doğusunda Hekimhan, Güneyinde ise Darende ilçeleri bulunmaktadır. Kuluncak ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kuluncak İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kuluncak ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 7.513 nüfusa sahiptir.

Kuluncak Posta Kodu
Kuluncak Posta Kodu