İçeriğe geç

Kulu Yol Tarifi

Konya Kulu yol tarifi; yazımızda öncelikle Kulu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kulu’ya nasıl gidilir? Kulu yol tarifi? Kulu yol haritası? Kulu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kulu İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Kulu, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kulu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.234 km2’dir. Kulu ilçesinin rakımı ise 997 m olarak hesaplanmıştır. Kulu ilçesinin Kuzeyinde ve doğusunda Ankara, batısında ve Güneyinde ise Cihanbeyli ilçeleri bulunmaktadır. Kulu ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kulu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kulu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 50.825 nüfusa sahiptir.

Kulu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kulu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kulu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kulu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kulu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kulu’ya Nasıl Gidilir? Kulu Yol Tarifi

Kulu’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kulu’ya gelebilirsiniz. Kulu karayolu ile Konya şehir merkezine 150 km, İstanbul’a yaklaşık 557 km, Ankara’ya yaklaşık 113 km, İzmir’den ise yaklaşık 637 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kulu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kulu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.