İçeriğe geç

Kürtün Yol Tarifi

Gümüşhane Kürtün yol tarifi; yazımızda öncelikle Kürtün şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kürtün’e nasıl gidilir? Kürtün yol tarifi? Kürtün yol haritası? Kürtün İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kürtün İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane’nin ilçesi olan Kürtün, Gümüşhane’nin yerleşim yerlerinden biridir. Kürtün İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 917 km2’dir. Kürtün ilçesinin rakımı ise 629 m olarak hesaplanmıştır. Kürtün ilinin Kuzeyinde Trabzon, doğusunda ise Tortul, batısında ve güneyinde Giresun ilçeleri bulunmaktadır. Kürtün ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kürtün İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kürtün ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 13.376 nüfusa sahiptir.

Kürtün İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kürtün Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kürtün’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kürtün Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kürtün’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kürtün’e Nasıl Gidilir? Kürtün Yol Tarifi

Kürtün’e kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kürtün’e gelebilirsiniz. Kürtün karayolu ile Gümüşhane şehir merkezine 111 km, İstanbul’a yaklaşık 1.035 km, Ankara’ya yaklaşık 702 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.388 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.