İçeriğe geç

Kula Yol Tarifi

Manisa Kula yol tarifi; yazımızda öncelikle Kula şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kula’ya nasıl gidilir? Kula yol tarifi? Kula yol haritası? Kula İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kula İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Manisa’nın ilçesi olan Kula, Manisa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kula İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 981 km2’dir. Kula ilçesinin rakımı ise 665 m olarak hesaplanmıştır. Kula ilçesinin Kuzeyinde Selendi, Demirci ve Köprübaşı, doğusunda Uşak, batısında Salihli, Güneyinde ise Alaşehir ilçeleri bulunmaktadır. Kula ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kula İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kula ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 44.001 nüfusa sahiptir.

Kula İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kula Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kula’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kula Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kula’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kula’ya Nasıl Gidilir? Kula Yol Tarifi

Kula’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kula’ya gelebilirsiniz. Kula karayolu ile Manisa şehir merkezine 126 km, İstanbul’a yaklaşık 498 km, Ankara’ya yaklaşık 445 km, İzmir’den ise yaklaşık 146 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Manisa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Manisa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kula ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.