İçeriğe geç

Küçükçekmece Yol Tarifi

İstanbul Küçükçekmece yol tarifi; yazımızda öncelikle Küçükçekmece şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Küçükçekmece’ye nasıl gidilir? Küçükçekmece yol tarifi? Küçükçekmece yol haritası? Küçükçekmece İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Küçükçekmece İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Küçükçekmece, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Küçükçekmece İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 44 km2’dir. Küçükçekmece ilçesinin rakımı ise 72 m olarak hesaplanmıştır. Küçükçekmece ilçesinin Kuzeyinde Başakşehir, doğusunda Bağcılar ve Bahçelievler, batısında Avcılar, Güneyinde ise Bakırköy ilçeleri bulunmaktadır. Küçükçekmece ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Küçükçekmece İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Küçükçekmece ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 792.821 nüfusa sahiptir.

Küçükçekmece İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Küçükçekmece Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Küçükçekmece’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Küçükçekmece Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Küçükçekmece’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Küçükçekmece’ye Nasıl Gidilir? Küçükçekmece Yol Tarifi

Küçükçekmece’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Küçükçekmece’ye gelebilirsiniz. Küçükçekmece karayolu ile İstanbul şehir merkezine 25.3 km, Bursa’ya yaklaşık 179 km, Ankara’ya yaklaşık 474 km, İzmir’den ise yaklaşık 504 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Küçükçekmece ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Küçükçekmece ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.