İçeriğe geç

Küçükçekmece Posta Kodu

Küçükçekmece Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Küçükçekmece Posta Kodu Sorgulama

Küçükçekmece’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Küçükçekmece ilçesi Hakkında

Küçükçekmece ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz yirmi yedinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Küçükçekmece, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Küçükçekmece İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 44 km2’dir. Rakımı ise 72 m olarak hesaplanmıştır. Küçükçekmece ilçesinin Kuzeyinde Başakşehir, doğusunda Bağcılar ve Bahçelievler, batısında Avcılar, Güneyinde ise Bakırköy ilçeleri bulunmaktadır. Küçükçekmece ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Küçükçekmece İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Küçükçekmece ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 789.633 nüfusa sahiptir.

Küçükçekmece Posta Kodu
Küçükçekmece Posta Kodu