İçeriğe geç

Kozluk Yol Tarifi

Batman Kozluk yol tarifi; yazımızda öncelikle Kozluk şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kozluk’a nasıl gidilir? Kozluk yol tarifi? Kozluk yol haritası? Kozluk İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kozluk İlçesi Hakkında

Güney Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman’ın ilçesi olan Kozluk, Batman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Kozluk İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.168 km2’dir. Kozluk ilçesinin rakımı ise 868 m olarak hesaplanmıştır. Kozluk İlçesinin, Kuzeyinde, Sason, Doğusunda, Bitlis Batısında, Diyarbakır Güneyinde, Beşiri ilçeleri bulunmaktadır. Kozluk ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kozluk İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kozluk ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 61,437 nüfusa sahiptir.

Kozluk İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kozluk Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kozluk’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kozluk Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kozluk’a yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Kozluk’a Nasıl Gidilir? Kozluk Yol Tarifi

Kozluk’a kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kozluk’a gelebilirsiniz. Kozluk karayolu ile Batman şehir merkezine yaklaşık 60 İstanbul’a yaklaşık 1574 km, Ankara’ya yaklaşık 1012 km, İzmir’den ise yaklaşık 1545 km uzaklıktadır. Batman’a havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.