İçeriğe geç

Kozlu Yol Tarifi

Zonguldak Kozlu yol tarifi; yazımızda öncelikle Kozlu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kozlu’ya nasıl gidilir? Kozlu yol tarifi? Kozlu yol haritası? Kozlu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kozlu İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak’ın ilçesi olan Kozlu, Zonguldak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Kozlu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 177 km2’dir. Kozlu ilçesinin rakımı ise 18 m olarak hesaplanmıştır. Kozlu ilçesinin doğusunda Zonguldak Merkez, batısında ve Güneyinde ise Ereğli ilçeleri bulunmaktadır. Kozlu ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kozlu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kozlu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 48.507 nüfusa sahiptir.

Kozlu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kozlu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kozlu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kozlu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kozlu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kozlu’ya Nasıl Gidilir? Kozlu Yol Tarifi

Kozlu’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kozlu’ya gelebilirsiniz. Kozlu karayolu ile Zonguldak şehir merkezine 19.3 km, İstanbul’a yaklaşık 327 km, Ankara’ya yaklaşık 264 km, İzmir’den ise yaklaşık 680 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Zonguldak Şehir Merkezinde yer alan Zonguldak Çaycuma Havalimanı’na gidebilirsiniz. Zonguldak Çaycuma Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kozlu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Zonguldak’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Zonguldak demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kozlu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.