İçeriğe geç

Kozlu Posta Kodu

Kozlu Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kozlu Posta Kodu Sorgulama

Kozlu’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kozlu ilçesi Hakkında

Kozlu ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz altmış altıncı en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak’ın ilçesi olan Kozlu, Zonguldak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Kozlu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 177 km2’dir. Rakımı ise 18 m olarak hesaplanmıştır. Kozlu ilçesinin doğusunda Zonguldak Merkez, batısında ve Güneyinde ise Ereğli ilçeleri bulunmaktadır. Kozlu ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kozlu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kozlu ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 46.661 nüfusa sahiptir.

Kozlu Posta Kodu
Kozlu Posta Kodu