İçeriğe geç

Kozan Yol Tarifi

Adana Kozan yol tarifi; yazımızda öncelikle Kozan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kozan’a nasıl gidilir? Kozan yol tarifi? Kozan yol haritası? Kozan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kozan İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana’nın ilçesi olan Kozan, Adana’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kozan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.690 km2’dir. Kozan ilçesinin rakımı ise 120 m olarak hesaplanmıştır. Kozan ilinin Kuzeyinde Feke, doğusunda Osmaniye, batısında Aladağ, Güneyinde ise İmamoğlu ve Ceyhan ilçeleri bulunmaktadır. Kozan ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kozan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kozan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 130,495 nüfusa sahiptir.

Kozan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kozan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kozan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kozan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kozan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kozan’a Nasıl Gidilir? Kozan Yol Tarifi

Kozan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kozan’a gelebilirsiniz. Kozan karayolu ile Adana şehir merkezine 66.2 km , İstanbul’a yaklaşık 1001 km, Ankara’ya yaklaşık 565 km, İzmir’den ise yaklaşık 972 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Adana Şehir Merkezinde yer alan Adana Havalimanı’na gidebilirsiniz. Adana Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kozan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Adana’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Adana demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kozan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.