İçeriğe geç

Kozaklı Yol Tarifi

Nevşehir Kozaklı yol tarifi; yazımızda öncelikle Kozaklı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kozaklı’ya nasıl gidilir? Kozaklı yol tarifi? Kozaklı yol haritası? Kozaklı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kozaklı İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir’in ilçesi olan Kozaklı, Nevşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Kozaklı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 772 km2’dir. Kozaklı ilçesinin rakımı ise 1.054 m olarak hesaplanmıştır. Kozaklı ilçesinin Kuzeyinde ve doğusunda Yozgat, batısında Kırşehir, Güneyinde ise Hacıbektaş ve Avanos ilçeleri bulunmaktadır. Kozaklı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kozaklı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kozaklı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 13.379 nüfusa sahiptir.

Kozaklı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kozaklı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kozaklı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kozaklı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kozaklı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kozaklı’ya Nasıl Gidilir? Kozaklı Yol Tarifi

Kozaklı’ya kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kozaklı’ya gelebilirsiniz. Kozaklı karayolu ile Nevşehir şehir merkezine 76.7 km, İstanbul’a yaklaşık 735 km, Ankara’ya yaklaşık 274 km, İzmir’den ise yaklaşık 823 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Nevşehir Şehir Merkezinde yer alan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Nevşehir Kapadokya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kozaklı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.