İçeriğe geç

Kozaklı Posta Kodu

Kozaklı Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kozaklı Posta Kodu Sorgulama

Kozaklı’ da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kozaklı ilçesi Hakkında

Kozaklı ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz yirmi yedinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir’in ilçesi olan Kozaklı, Nevşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Kozaklı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 772 km2’dir. Rakımı ise 1.054 m olarak hesaplanmıştır. Kozaklı ilçesinin Kuzeyinde ve doğusunda Yozgat, batısında Kırşehir, Güneyinde ise Hacıbektaş ve Avanos ilçeleri bulunmaktadır. Kozaklı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kozaklı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kozaklı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 13.193 nüfusa sahiptir.

Kozaklı Posta Kodu
Kozaklı Posta Kodu