İçeriğe geç

Koyulhisar Yol Tarifi

Sivas Koyulhisar yol tarifi; yazımızda öncelikle Koyulhisar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Koyulhisar’a nasıl gidilir? Koyulhisar yol tarifi? Koyulhisar yol haritası? Koyulhisar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Koyulhisar İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas’ın ilçesi olan Koyulhisar, Sivas’ın yerleşim yerlerinden biridir. Koyulhisar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 891 km2’dir. Koyulhisar ilçesinin rakımı ise 947 m olarak hesaplanmıştır. Koyulhisar ilçesinin Kuzeyinde Ordu, doğusunda Giresun ve Suşehri, batısında Doğanşar ve Tokat, Güneyinde ise Zara ilçeleri bulunmaktadır. Koyulhisar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Koyulhisar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Koyulhisar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 12.936 nüfusa sahiptir.

Koyulhisar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Koyulhisar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Koyulhisar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Koyulhisar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Koyulhisar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Koyulhisar’a Nasıl Gidilir? Koyulhisar Yol Tarifi

Koyulhisar’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Koyulhisar’a gelebilirsiniz. Koyulhisar karayolu ile Sivas şehir merkezine 166 km, İstanbul’a yaklaşık 875 km, Ankara’ya yaklaşık 503 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.228 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sivas Şehir Merkezinde yer alan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sivas Nuri Demirağ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Koyulhisar ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sivas’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sivas demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Koyulhisar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.