İçeriğe geç

Koyulhisar Posta Kodu

Koyulhisar Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Koyulhisar Posta Kodu Sorgulama

Koyulhisar’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Koyulhisar ilçesi Hakkında

Koyulhisar ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz elli yedinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas’ın ilçesi olan Koyulhisar, Sivas’ın yerleşim yerlerinden biridir. Koyulhisar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 891 km2’dir. Rakımı ise 947 m olarak hesaplanmıştır. Koyulhisar ilçesinin Kuzeyinde Ordu, doğusunda Giresun ve Suşehri, batısında Doğanşar ve Tokat, Güneyinde ise Zara ilçeleri bulunmaktadır. Koyulhisar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Koyulhisar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Koyulhisar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 12.637 nüfusa sahiptir.

Koyulhisar Posta Kodu
Koyulhisar Posta Kodu