İçeriğe geç

Köyceğiz Yol Tarifi

Muğla Köyceğiz yol tarifi; yazımızda öncelikle Köyceğiz şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Köyceğiz’e nasıl gidilir? Köyceğiz yol tarifi? Köyceğiz yol haritası? Köyceğiz İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Köyceğiz İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Muğla’nın ilçesi olan Köyceğiz, Muğla’nın yerleşim yerlerinden biridir. Köyceğiz İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.329 km2’dir. Köyceğiz ilçesinin rakımı ise 15 m olarak hesaplanmıştır. Köyceğiz ilçesinin Kuzeyinde Ula ve Menteşe, doğusunda Denizli, batısında Marmaris, Güneyinde ise Ortanca ve Dalaman ilçeleri bulunmaktadır. Köyceğiz ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Köyceğiz İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Köyceğiz ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 36.926 nüfusa sahiptir.

Köyceğiz İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Köyceğiz Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Köyceğiz’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Köyceğiz Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Köyceğiz’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Köyceğiz’e Nasıl Gidilir? Köyceğiz Yol Tarifi

Köyceğiz’e kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Köyceğiz’e gelebilirsiniz. Köyceğiz karayolu ile Muğla şehir merkezine 72.1 km, İstanbul’a yaklaşık 730 km, Ankara’ya yaklaşık 622 km, İzmir’den ise yaklaşık 271 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Muğla Şehir Merkezinde yer alan Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Köyceğiz ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ulaşımı yoktur.