İçeriğe geç

Köyceğiz Posta Kodu

Köyceğiz Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Köyceğiz Posta Kodu Sorgulama

Köyceğiz’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Köyceğiz ilçesi Hakkında

Köyceğiz ilçesi alan olarak Türkiye’nin iki yüz altıncı en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Muğla’nın ilçesi olan Köyceğiz, Muğla’nın yerleşim yerlerinden biridir. Köyceğiz İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.329 km2’dir. Rakımı ise 15 m olarak hesaplanmıştır. Köyceğiz ilçesinin Kuzeyinde Ula ve Menteşe, doğusunda Denizli, batısında Marmaris, Güneyinde ise Ortanca ve Dalaman ilçeleri bulunmaktadır. Köyceğiz ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Köyceğiz İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de bulunmaktadır. Köyceğiz ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 37.981 nüfusa sahiptir.

Köyceğiz Posta Kodu
Köyceğiz Posta Kodu