İçeriğe geç

Kovancılar Yol Tarifi

Elâzığ Kovancılar yol tarifi; yazımızda öncelikle Kovancılar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kovancılar’a nasıl gidilir? Kovancılar yol tarifi? Kovancılar yol haritası? Kovancılar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kovancılar İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elâzığ’ın ilçesi olan Kovancılar, Elâzığ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Kovancılar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 960 km2’dir. Kovancılar ilçesinin rakımı ise 967 m olarak hesaplanmıştır. Kovancılar ilinin Kuzeyinde Karakoçan, doğusunda ve güneyinde Palu, batısında Elazığ Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Kovancılar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kovancılar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kovancılar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 39.079 nüfusa sahiptir.

Kovancılar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kovancılar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kovancılar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kovancılar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kovancılar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kovancılar’a Nasıl Gidilir? Kovancılar Yol Tarifi

Kovancılar’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kovancılar’a gelebilirsiniz. Kovancılar karayolu ile Elâzığ şehir merkezine 66.4 km, İstanbul’a yaklaşık 1.261km, Ankara’ya yaklaşık 817 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.389 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Elâzığ Şehir Merkezinde yer alan Elâzığ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Elâzığ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kovancılar ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Elâzığ’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Elâzığ demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kovancılar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.