Köşk Yol Tarifi

Aydın Köşk yol tarifi; yazımızda öncelikle Köşk şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Köşk’e nasıl gidilir? Köşk yol tarifi? Köşk yol haritası? Köşk İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Köşk İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Aydın’ın ilçesi olan Köşk, Aydın’ın yerleşim yerlerinden biridir. Köşk İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 187 km2’dir. Köşk ilçesinin rakımı ise 75 m olarak hesaplanmıştır. Köşk ilinin Kuzeyinde İzmir, doğusunda ise Sultanhisar, batısında Efeler ilçeleri bulunmaktadır. Köşk ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Köşk İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Köşk ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 27.828 nüfusa sahiptir.

Köşk İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Köşk Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Köşk’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Köşk Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Köşk’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Köşk’e Nasıl Gidilir? Köşk Yol Tarifi

Köşk’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Köşk’e gelebilirsiniz. Köşk karayolu ile Aydın şehir merkezine 16,9 km, İstanbul’a yaklaşık 594 km, Ankara’ya yaklaşık 579 km, İzmir’den ise yaklaşık 135 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Aydın’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Aydın demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Köşk ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.