İçeriğe geç

Köse Yol Tarifi

Gümüşhane Köse yol tarifi; yazımızda öncelikle Köse şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Köse’ye nasıl gidilir? Köse yol tarifi? Köse yol haritası? Köse İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Köse İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane’nin ilçesi olan Köse, Gümüşhane’nin yerleşim yerlerinden biridir. Köse İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 353 km2’dir. Köse ilçesinin rakımı ise 1.577 m olarak hesaplanmıştır. Köse ilinin Kuzeyinde Gümüşhane Merkez, doğusunda ise Bayburt, batısında Kelkit ilçeleri bulunmaktadır. Köse ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Köse İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Köse ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 8.349 nüfusa sahiptir.

Köse İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Köse Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Köse’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Köse Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Köse’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Köse’ye Nasıl Gidilir? Köse Yol Tarifi

Köse’ye kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Köse’ye gelebilirsiniz. Köse karayolu ile Gümüşhane şehir merkezine 34.5 km, İstanbul’a yaklaşık 1.069 km, Ankara’ya yaklaşık 697 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.422 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.